koni      Masáže

ruce

Ajurvedská masaž

má relaxační a terapeutický účinek. Její odlišnost od ostatních masáží však spočívá v tom, že masáž není prováděna hnětením a přílišným tlakem, naopak, je velmi jemná. Její účinek je dán přesně vedenými tahy, protahováním a přetáčením, čímž jsou stimulovány významné body na těle člověka a současně jsou promasírovány všechny svaly a klouby.
Ájurvédská masáž je prováděna velmi účinnými čistě přírodními oleji, jež pronikají hluboko do tkáně a přenášejí do ní významné léčivé látky.

Jaké účinky má ajurvédská masáž?

Ájurvédské masáže se kromě techniky provedení soustředí především na individualitu každého člověka. Každý z nás je jiný a každý má jiné potřeby. Proto před masáží zjistí ájurvédský masér přirozenost masírovaného – jeho konstituci (Váta – Pitta – Kapha) a podle toho zvolí vhodnou kombinaci oleje, aby účinek prováděné masáže byl maximální.

Masáž má především léčivý a regenerační účinek. U masírovaného dochází nejen k uvolnění svalové tkáně a pocitu pohody a relaxace, ale současně je nastartována správná činnosti cévního a lymfatického systému, který se tzv. rozpohybuje a vyplaví z těla nežádoucí toxické látky a jiný odpad, který je tělu na obtíž a znesnadňuje jemu vlastní přirozenou funkci regenerace a obnovy.

Buňky v těle masírovaného získávají novou sílu, kyslík proniká všude tam, kam se při každodenním stresu nemá šanci dostat (uvědomme si např. naše povrchové dýchání, kterým zásobujeme tělo kyslíkem jen asi na 10% z celkové kapacity plic). Současně dochází k mnohem efektivnějšímu vstřebávání živin, čímž je podporován dýchací systém, krevní oběh, lymfatický systém, zlepšuje se trávení, vylučování a pohyblivost.

Ájurvédská masáž má také velmi dobrý vliv na náš hormonální systém a tím se masáž stává příjemnou relaxační záležitostí.

Masáž působí současně na systém krevní, nervový a lymfatický. Pomáhá zharmonizovat v těle 3 tělesné dóši, v ajurvédě známé jako vítr (vatha), žluč (pitta) a sliz (kapha) a nastoluje rovnováhu mezi třemi to základními principy.

Fyzické a mentální napětí se denně akumuluje v organismu. Vyvolává v něm stres, neustálé starosti, nespokojenost, úzkost a akumuluje toxiny v těle. To způsobuje nervovou ochablost a zhoršuje cirkulaci životně důležitých tekutin. Následně dochází k předčasnému stárnutí organismu. Pokud se tomu chceme vyhnout a zredukovat v těle a mysli stres, relaxace je nevyhnutelná.

Ajurvédská masáž je vysoce relaxační a harmonizační. Vede nás pozvolna do hlubin klidu, míru a uvolnění. Po masáži se člověk cítí uvolněný a odpočatý. Masáž přispívá k zastavení stárnutí, redukci vrásek, obnovuje svalový tonus, kloubům se vrací pohyblivost, obnovuje se imunitní systém, posilují nervy, pleť je hebší. Jako u každé masáže je i při ajurvedské masáži klíčem k úspěchu pravidelnost masáže.